П`ятниця
21.09.2018
07:46
Пошук
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Дубровицька ЗОШ №2

 

Благодійна акція «Допомога дитячим будинкам»

З метою збору гуманітарної допомоги дитячим будинкам, школам, дитячим садочкам в населених пунктах біля лінії зіткнення операції Об’єднаних сил (Мар’їнка, Станиця-Луганська, Волноваха, Луганської та Донецької областей) в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст..№2 з 11.09. по 18.09. 2018 р. була проведена акція «Допомога дитячим будинкам». Всі учні школи взяли активну участь у акції . Було організовано збір гуманітарної допомоги згідно першочергових потреб:

  1. Дитячі книжки, розмальовки;
  2. Зошити,олівці,фломастери, пластилін;
  3. Дитячі іграшки;
  4. Засоби гігієни.

Усі речі були направлені в ЦПО і скоро їх отримають діти в дитячих будинках.

Хай добротою, милосердям, чуйністю буде зігріте серце кожної людини!

     


Олімпійський день!!!

Кожний початок навчального року в освітньому закладі розпочинається з “Олімпійського тижня” та Декади фізичної культури та спорту. В рамках Олімпійського тижня та з метою сприяння розвитку олімпійського руху, залучень до занять фізичною культурою та спортом дітей та молоді; пропаганди здорового способу життя та виховання почуття патріотизму у підростаючого покоління 14 вересня 2018 року в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2 був проведений Олімпійський день.

День розпочався о 8.45 год «Веселою руханкою» для учнів 1- 11 класів. В подальшому хід подій дня розвивався в наступному порядку:

- 11.40 год. – «Спортивні розваги» - для учнів 5-11 класів (перетягування линви);

- 12.45 год. – Скакалка (дівчата), обруч – для учнів 8-11 класів;

- 13.05 год. – Жонглювання м'ячем (хлопці) – для учнів 5-8 класів та «Веселі руханки» і естафетні ігри – для учнів 1-4 класів.

Цікавий і змістовний день додав радості , здоров'я, позитиву, драйву вчителям та учням школи.

Доброго всім здоров'я!


Перший дзвоник

   Ласкаво і гостинно відкрив двері наш освітній заклад – Дубровицька ЗОШ І-ІІІ ст. №2 3  вересня 2018 року і запросив у Країну Знань 56 школяриків – першокласників нової української школи. Решта учнів, батьків і учителів теж були щиро раді зустрічі зі своєю рідною школою. День розпочався о 9 годині святом “Добридень, рідна школо!” На святі привітали першокласників, з вітальним словом звернулася до всіх присутніх директор школи Клюйко В.М. Учні 11-А та 11-Б класів подарували першокласникам символічні подарунки, батьки першокласників благословили своїх дітей хлібом на вишитому рушнику,із рук першокласників  в небо злетіли різнокольорові кульки. Радісно і заклично пролунав Перший Дзвінок для всіх присутніх учнів, а особливо для першокласників нової української школи. Танцювальний гурт “ Євродіти” порадував всіх присутніх святковим флешмобом.
        Класні керівники і класоводи разом зі своїми учнями провели цікавий і змістовний Перший урок. А далі розпочався вересневий квест “ Вересневої пори всі ми знову школярі”.  В програмі квесту 5 локацій: “Я люблю Україну”, “Веселі нотки”, “Я - художник”, “Розумні руханки”, “Я дбаю про здоров’я”.
З початком нового навчального року всіх!

   


Свято 1 вересня, завжди залишається в пам'яті кожної людини. Отже з нагоди дня знань вітаємо усіх з початком навчального року та запрошуємо 3 вересня на 8.45 до нашого навчального закладу на святкування!   Запрошуємо всіх бажаючих на лінійку, приурочену святу Першого дзвоника, що відбудеться о 9.00 годині. Раді будемо Вас бачити.
Бажаємо міцного здоров'я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!


Щиро вітаємо з Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому – високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини. Найщиріші слова подяки – вчителям, які щедро діляться з вами своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину! Зі святом, дорогі друзі!

 


Засідання педагогічної ради

31 СЕРПНЯ ОБ 11.00 год. ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ. ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
І . Про стан освітнього процесу у 2017-2018 н.р. та завдання на новий 2018-2019 н.р.  - Клюйко В.М.
2. Про особливості організації освітнього процесу в сучасній школі. Про старт нової української школи в 2018-2019 н.р. Про впровадження нового державного стандарту в 10 класі. - Цибульська Л.В.
3. Організований початок навчального року: погодження річного плану роботи школи на 2018-2019 н.р.; затвердження режиму роботи школи, повторення правил внутрішкільного трудового розпорядку, охорона праці у школі. - Клюйко В.М., Цибульська Л.В.
4.Про аналіз та моніторинг здачі ЗНО, вступу у ВУЗи випускниками школи 2017 року. - Цибульська Л.В.
5.Методичний діалог. Завдання колективу в роботі над методичною проблемою «Креативна освіта для розвитку конкурентноспроможної особистості». Затвердження плану роботи. -  Цибульська Л.В.
6. Про створення умов для педагогічної адаптації учнів 5-х класів до навчання. - Цибульська Л.В.
7.Про пріоритетні напрямки виховної роботи педагогічного колективу у 2018-2019 н.р.  - Придюк І.А.
8. Обговорення проекту Закону України про повну загальну середню освіту. -  Клюйко В.М.
9. Різне


Звіт директора школи Клюйко В.М. перед громадськістю.

07 червня 2018 року у Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбувся управлінський звіт директора школи Клюйко В.М. перед батьківським активом та педагогічним колективом.
У своєму виступі директор наголосила, що «нова українська школа», яка стартує у вересні 2018р. – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Сучасна освіта має перейти від школи знань до школи компетентностей, мають докорінно змінитися освітні стереотипи та парадигма.
Валентина Миколаївна охарактеризувала результати освітнього та виховного процесів у 2-11 класах за 2017-2018 н.р., підвела підсумки  участі учнів школи у районних , обласних , всеукраїнських етапах предметних  олімпіад, конкурсів, змагань тощо. Наголосила, що в усіх напрямках діяльності 2017-2018 н.р. був дуже успішним, бо діти разом зі своїми учителями – наставниками досягли високих результатів.
Читати тут___________ /prozorist/zvit_v.mikolajivni.doc

  


Мовний табір ”Rainbow ”

Закінчив роботу літній мовний табір, організований вчителями англійської мови. Вчителі Кудра І.М. та Мельничук О.І. організували максимально комфортне середовище для перебування у таборі.  Метою роботи мовного табору було розширення кругозору школярів, ознайомлення з загальними відомостями за темою проекту. Щодня проводилися заходи з узагальнення та систематизації знань учнів з теми (словниковий запас, граматичні конструкції, корисні у щоденному використанні). Заняття проводилися у формі ігор, круглих столів, інсценування поставлених завдань та ситуацій, підготовки та захисту проектів. Робота літнього мовного табору була спланована за тематичними днями, а саме: «День знайомства», «Їжа», «Спорт», «Екологія рідного краю. Екскурсія», «Кіно», «Музика», «Виїзд на природу», «Великобританія». Завдяки чому вдалося створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови. Діти працювали над створенням проекту  «Healthy lifestylle», який допоміг згуртувати учнів, навчив працювати у групах, знаходити необхідний матеріал. Рухливі форми роботи на свіжому повітрі змінювалися пізнавальними сесіями у класній кімнаті. Читати тут______ /den/den/informacija_na_sajt_pro_robotu_litnogo_movnogo_tab.doc

 

    


ДПА в 9 класі

Підсумкова державна атестація – це головне випробування для  школярів, закінчили навчання у 9-му класі . Для випускників середньої школи ДПА є своєрідним виміром отриманих знань і тренуванням перед ЗНО . Така перевірка дає можливість зробити висновок про якість освіти, отриманої на базі школи. 30 травня в 9-х класах було проведене ДПА з української мови.

 


Шкільний Олімп - 2018

25 травня 2018 року в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбулося свято Інтелекту, Гордості й Таланту, свято закінчення 2017-2018 навчального року «Шкільний Олімп - 2018». «Шкільний олімп » - свято особливе, бо вшановує юні обдарування, які в майбутньому обов’язково  поновлять ряди української  зіркової еліти. Наша школа стала володарем сертифікату районної номінації «Супер - заклад року», за найбільшу кількість призових місць обласного та Всеукраїнського рівнів з предметних олімпіад та конкурсу-захисту МАН. На святі проходило нагородження по номінаціях : «Надія Дубровиччини – 2018», «Інтелектуали ХХІ століття» за участь у міжнародних  предметних конкурсах, за участь у шкільному фестивалі – конкурсі «Ми талановиті» у міжнародних конкурсах імені Тараса Шевченка та Петра Яцика.
«Відкриттям року» стала Орленко Соломія (9-А клас), Пришко Марія (9-Б клас),«Юний науковець» - Конончук Софія (10-А клас),«Творча інтелектуальність року» - Островець Катерина (11-А клас), Котяш Олеся (7-Б клас),«Спортсмен  року» - Джуло Едуард (11-А клас),«Спортсменка року» - Перішко Анастасія (8-А клас),«Активіст року» - Зданевич Іванна (9-Б клас),«Активіст року» - Буткевич Дмитро (9-А клас),«Клас року » - 11-А клас, «Учень року» - Гогоц Богдан (8-Б клас), «Учениця року» - Золотаревич Ольга (11-А клас), «Гордість школи »- Лисенко Олег(11-А клас).
Особлива увага була приділена учням 11-А  класу, вони звернулися зі словами вдячності до своїх вчителів. Для них прозвучав останній у їхньому шкільному житті дзвінок. Випускники подарували  всім присутні хвилини задоволення останнім шкільним вальсом.
Дійство закінчилося патріотичним флешмобом «Ти моя Україна, ти для мене єдина.».

     

 


День вишиванки

З давніх – давен в українських родинах майстерність вишивання сорочок передавалася від матері до дочки, що символізувало єдність поколінь і єдність всього народу. Ідея святкувати День вишиванки народилася в Чернівцях 12 років тому. А вже у 2010 році акція охопила не тільки Чернівці, а ще Запоріжжя, Львів, Рівне. З тих пір свято стало не тільки загальноукраїнським, а й міжнародним. Учні та вчителі Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст.№2 долучилися до «Всеукраїнського дня вишиванки».

  


День Пам’яті та Примирення 

Як тільки вберуться у чарівні білі квіти сади навесні, засвітять дивовижні свічки каштани, а в повітрі розіллється тонкий і ніжний аромат, а вся земля випромінюватиме радість і щастя, нестримну жагу до життя, в такі прекрасні дні, 8-9 травня, ми відзначаємо великі свята – День Пам’яті та Примирення та 73 – річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні!
8 травня 2018 року в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст№2 відбувся виховний захід «Пам’ятаємо… Перемагаємо…»  та акція «Червоний мак – пам’яті знак», який  підготували учні 7-Б та 10-Б класів . Вся школа майоріла червоними маками – символами Перемоги. Кожен учень ще раз усвідомив велике значення миру на землі, і ту ціну, яку заплатив наш многостраждальний народ за перем
огу!

 


Районний турнір з баскетболу серед дівчат 6-7 класів на кубок «Пролісок» 
Районний турнір з баскетболу серед дівчат 6-7 класів на кубок «Пролісок» у Дубровицькій ЗОШ –ІІІ ступенів №2 пройшов у напруженій боротьбі. На змагання прибуло п’ять команд : Селецького НВК ім.. Олега Ващишина, Лютинського НВК, Висоцької ЗОШ І-ІІІ ст., Дубровицького НВК «Школа - ліцей» та Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст.. №2. З вітальним словом до учасників змагань звернулися директор Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст.. №2 В.М.Клюйко та директор Дубровицької ДЮСШ С.М.Стасько. Відкривали змагання переможці районного фестивалю «Молодь обирає здоров`я» команда «Титани» нашого освітнього закладу . Спортивний азарт учасниць підтримували вболівальники. В результаті місця розподілилися таким чином : І місце – Дубровицька ЗОШ І-ІІІ ст.. №2, ІІ місце – Висоцька ЗОШ , ІІІ місце – Лютинський НВК. Команди отримали солодкі подарунки, переможці змагань були нагороджені кубками та медалями. Вітаємо команду нашого освітнього закладу із впевненою перемогою! Дякуємо учасникам, які прибули на змагання!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Заступник директора з ВР Придюк І.А.


Навчально-польові  збори

З 02.05. по 04.05.2018р. в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст№2 були проведені навчально-польові збори з юнаками та практики з дівчатами з основ медичних знань учнів в 11 класі.

Медико-санітарна підготовка дівчат проходила в КзОЗ «Дубровицький районний центр первинної медичної допомоги» разом з учителем медико-санітарної підготовки Сарновською І.П. та лікарями КзОЗу.  В програмі практики:

  1. Екскурсія в терапевтичне відділення.
  2. Екскурсія в лабораторію – аналіз крові на визначення групи крові.
  3. Спілкування з психіатром – наркологом.
  4. Екскурсія в кабінет рентгеноскопії.
  5. Екскурсія в приймальне відділення, реанімаційне відділення, морг, кабінет УЗД.

Навчально-польові збори з юнаками проводив вчитель захисту Вітчизни Правник М.Ф на полі с.Крупове, де юнаки здавали нормативні вправи з вогневої , стройової , тактичної та фізичної підготовки.


Тиждень безпеки дитини

  З 02.05.2018 р. по 05.05.2018 р. в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№2 був проведений Тиждень безпеки дитини. Метою проведення «Тижня безпеки» було  поліпшення профілактичної роботи та якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей шкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час НС.Під час підготовки  та проведення   «Тижня безпеки дитини»  в закладі проведено ряд заходів: перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;  перевірено стан електричного  обладнання, приміщень та території, стан пожежних щитів та пожежного обладнання;  перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків; підібрані ігри, заняття, бесіди, ілюстрації з ОБЖД. Читати тут___________/shkola/bespeka/plan.doc_

  


День цивільного захисту

Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 21.02.2018 № ПО, розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 01.02.2018 № 62 „Про План основних заходів Рівненської області на 2018 рік", наказу управління освіти і науки Рівненської обласної держадміністрації від 14.02.2018 №55 "Про підсумки виконання заходів цивільного захисту у 2017 році та завдання на 2018 рік", наказу управління освіти і науки Рівненської обласної держадміністрації від 20.03.2018 №112 «Про підготовку та проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини»,  щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 27 квітня 2018 року у Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст№2 був проведений День цивільного захисту і комплексного об’єктового тренування. Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навики щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я і життя. День розпочався зі збору керівного складу ЦЗ і працівників освітнього закладу з метою уточнення Плану підготовки та проведення Дня ЦЗ і КОТ, порядку проведення відповідних заходів.  День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому , що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.     

Читати тут_________/shkola/bespeka/den_cz.doc

  


 «Через терни до зірок»

Важкий і тернистий шлях до перемоги. Вимірюється він недоспаними ночами над підручниками, вмінням мобілізувати себе, чітко розрахувати свої сили, скласти точний графік своєї роботи, щоб продуктивність і результативність її була 100%. Проте і перемога є яскравою і значущою!  Учень 11-А класу Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Лисенко Олег  став переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України(ІІІ місце) у секції «Загальна біологія» з науковою роботою «Біоіндикаційна оцінка екологічного стану грунтового покриву міста Дубровиці Рівненської області». Щиро вітали з перемогою Всеукраїнського рівня нашого учня і його наукового керівника Пікнера Олександра Георгійовича на урочистій лінійці, яка відбулася у Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№2 26 квітня 2018 року. На лінійці були присутні – начальник управління освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА Стасюк Н.І., яка щиро привітала і поздоровила Олега Лисенка з перемогою, побажала йому міцного здоров’я, оптимізму і віри у завтрашній день, та вручила йому грошову премію. Директор школи Клюйко В.М. побажала Олегу  інтелектуального і творчого злету, відкривати нові грані наук і вручила першу інвестицію у його самостійне життя – грошову премію від дирекції школи. Ми вітаємо нашого Олега та  його наукового керівника Пікнера О.Г. усім педагогічним та учнівським  колективами і щиро бажаємо їм не зупинятися на досягнутому, впевнено йти до своєї мети, бути завжди попереду. Вітаємо! Нехай щастить!

      


Зустріч з народним депутатом України

Приємною і пам’ятною подією в житті Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст.№2 стало 23 квітня. До нас в гості завітали народний депутат України Василь Яніцький, голова Дубровицької райдержадміністрації Микола Петрушко та начальник управління освіти, молоді та спорту Ніна Стасюк. Спілкуючись із учнівським і педагогічним колективами, Василь Петрович ознайомився із станом освітнього процесу, із проблемами матеріально-технічного забезпечення і перспективами розвитку нашого закладу в умовах функціонування нової української школи. Завдяки фінансовій підтримці і сприянні благодійного фонду «Наш край» Василя Яніцького, заклад отримав 9 комп’ютерів і лазерний принтер від німецької благодійної спілки «Брюкеншлаг».  А ще раніше ми отримали комплект німецьких якісних шкільних меблів (40 парт і 80 стільців), які розмістили у кабінетах фізики, інформатики,історії України та обслуговуючої праці. Василь Петрович уже неодноразово допомагав нашому закладу у створенні комфортних здоров’язберігаючих умов функціонування. Так , у грудні 2016 року за його сприяння було замінено 40 вікон на металопластикові, у жовтні 2017 року отримали подарунок для дівчат – сучасну електричну швейну машину для проведення уроків з обслуговуючої праці. Під час зустрічі було чітко окреслено питання негайного ремонту даху спортивного залу, необхідності заміни вікон на енергозберігаючі (заміни потребує ще 120 вікон),встановлення дитячого ігрового майданчика в шкільному парку. Читати тут_______/shkola/dopomoga/zustrich_z_narodnim_deputatom.doc_

 


Тиждень безпеки життєдіяльності

З 16 по 20 квітня  з метою формування в учнів  свідомого ставлення до свого життя і здоров’я,  на основі  розвитку життєвих навичок, навчання учнів методів самооцінки та самоконтролю стану й рівня здоров’я, проходив  Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№2 .Різноманітною за змістом і формою профілактичною роботою з питань здорового способу життя та безпеки життєдіяльності було охоплено 100% учнів навчального закладу. Читати тут___________ /shkola/bespeka/tizhden_bzh.doc

  


День відкритих дверей

Ми – сучасна українська школа, що прагне стати гідним прикладом для середньої освіти всієї країни. Ми навчаємо не лише предметам, а й умінням: працювати в команді, бути лідером, нести відповідальність за свої вчинки. 
19 квітня 2018 року в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІст. №2 був проведений День відкритих дверей для вчителів та батьків учнів 9–А та 9–Б класів  У програмі дня: 1 урок для учнів 9 – А та 9 – Б класів Майстер клас «Арт–терапія – зцілення мистецтвом».  Далі уроки проходили за звичайним розкладом, але на них запрошували всіх бажаючих учителів та батьків. На перервах між уроками відбувся релакс «Музичний мелізм».  З 15.00 – 17.00год. – зустріч батьків з учителями школи (консультації, поради, бесіди)
15.00 – 16.00год. – батьківський тренінг  «Кодекс культури взаємин в сім’ї». Перегляд та обговорення відео презентацій  «Ідеальні батьки очима дітей. Ідеальні діти очима батьків».
День відкритих дверей пройшов у школі вперше, але додав у шкільне життя море позитиву, новизни, драйву, хорошого настрою, незвичайності, більше можливостей спілкування, сучасності.Сподіваємося, що Дні відкритих дверей у нашому освітньому закладі стануть доброю традицією.

 


11 квітня  2018 р. викладачі  Рівненського Національного  університету водного господарства  та природокористування провели для випускників,учнів 11- А класу Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст№2 ,   Всеукраїнську олімпіаду  з математики, історії України та фізики. В цій олімпіаді взяли участь 18 учнів нашої школи. Участь у олімпіаді дає унікальну можливість отримати до 20 балів до сертифікатів ЗНО та допоможе вступити до Національного університету водного господарства та природокористування на різні спеціальності. ТОЖ БАЖАЄМО УСПІХУ ВАМ ВИПУСКНИКИ !!!


Навчання з цивільного захисту

З метою ефективних дій під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру з 2 по 6  квітня  проходило навчання з цивільного захисту для працівників навчального закладу та позаплановий інструктаж з пожежної безпеки. Відповідно до плану заходів, з учасниками навчально - виховного процесу нашого закладу в ці дні шкільним штабом ЦЗ організовано були проведені навчання стосовно поведінки під час надзвичайних ситуацій .Головними завданнями  було вдосконалення педагогічним  та трудовим колективами  теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних та екстремальних ситуацій, практична перевірка здатності діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту, користування засобами індивідуального захисту.


Педагогічний та учнівський колективи Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст.№2 долучилися до благодійної акції «Великодній кошик воїнам АТО». Учні та вчителі зібрали нашим бійцям, які захищають територіальну цілісність України у зоні проведення АТО подарунки до Великодніх свят, сувеніри, листівки, листи, засоби гігієни, крупи, консерви. З  подарунками додали часточку учнівської любові, теплоти серця, поваги і надії на мирне майбутнє. Нехай всіх воїнів береже Господь!


Тиждень трудового навчання

-->